Shredder Single Shaft

I përshtatshëm për copëtimin e biomasës, rindërtoni hapësit me saldim me mbivendosje

Aplikimet

Biomasa, RDF (Mbetje plastike, biomasë, dru, gome, lëkurë, letër, pëlhurë, fibra, etj)

Madhësia e grimcave pas copëtimit: 20-100mm


破碎 室

Dhoma e copëtimit

Ekzistojnë pajisje posaçërisht për pozicionin e krijuar për të gjetur boshtin kryesor dhe përbërësit rrëshqitës të pozicionuar në mes të boshtit do të bëjnë edhe lëndën e parë. Pra, lënda e parë e ushqyer do të grumbullohet në mes të dhomës së copëtimit, kështu që shtytësi hidraulik nuk është i nevojshëm dhe çdo thikë në boshtin kryesor do të presë lëndën e parë automatikisht dhe në mënyrë të barabartë. Distanca midis ekranit dhe thikave do të pozicionohet mirë kështu që lënda e parë nuk do të kthehet mbrapa dhe veshja e boshtit kryesor do të ulet poshtë, kapaciteti do të rritet. Pllaka e veshur me llojin e modulit është instaluar brenda dhomës së copëtimit do të sigurojë që strehimi i copëtuesit nuk do të jetë i konsumuar.

H

Thika të tipit H

Thikat janë rregulluar si alokim i tipit S të vidhave ose të tipit V në rul. Thikat dhe sedilja fiksohen në boshtin kryesor me vida, kështu që mund të çmontohen lehtë. Momenti i ekuilibrit dinamik të boshtit kryesor mund të sigurohet dhe dridhja dhe zhurma e copëtuesit do të ulen, efikasiteti do të jetë më i mirë. 

M (V)

Thika të tipit M të ngurtësuar

Materiali provues i veshur është ngjitur në sipërfaqen e boshtit kryesor, vendi i thikave mund të jetë i lëvizshëm ose i fiksuar dhe i ngjitur. Ky lloj thikash përdoret gjerësisht për film PP, shishe PET, qese të endura, kanaçe, MSW, tuba plastikë, pëlhurë, shirit, etj.

Thika me efikasitet të lartë të tipit V.

Sipërfaqja e rulit është e përpunuar si zakon i tipit vidë. Funksioni kundër veshjes është i lartë, ndarja e thikave është afër, kapaciteti është i madh dhe efikasiteti është i lartë. Plastika e fortë, letra, druri, tekstili, kashta dhe fuçi e zbrazët, etj. 

40ff0c9a933dd56ba522e457b7530a69
93e86c8475877e50aa5d7da9c40b4376
731f39b462aec0b9b72f60b62cfffaf5
Thika

Thika

Materiali i Thikave mund të jetë çeliku aliazh DC53 dhe HARDOX550 material i veshur në varësi të karakterit të lëndës së parë. Kur copëtuesi përdoret për të veshur materiale si fibra, tekstile, pëlhurë qelqi, MSW, etj, përdoret HARDOX.

Vendi me thika

SEAT e Thikave

Selia e lëvizshme e thikave është instaluar sipas kunjit në zakon dhe mbyllet nga bulonat. Pra, saktësia është e lartë dhe mund të përdoret për detyra të rënda, thikat janë të lehta për tu zëvendësuar për mirëmbajtjen.

tampon dridhje

Tampon për dridhjen

Kur copëtoni materialin e fortë, tronditja e rulit do të jetë e lartë si e rëndë, për të shmangur kontaktin e thikave dhe koka e rulit mbrohet nga presioni i tepërt, kështu që materiali i butë si tampon është i nevojshëm dhe niveli i dridhjeve priza është e instaluar, kur dridhja është shumë serioze, anasjelltas automatik i copëtuesit do të ndodhë ose shkatërruesi do të ndalet automatikisht. 

Brezi fleksibël

Tampon për dridhjen

Kur copëtoni materialin e fortë, tronditja e rulit do të jetë e lartë si e rëndë, për të shmangur kontaktin e thikave dhe koka e rulit mbrohet nga presioni i tepërt, kështu që materiali i butë si tampon është i nevojshëm dhe niveli i dridhjeve priza është e instaluar, kur dridhja është shumë serioze, anasjelltas automatik i copëtuesit do të ndodhë ose shkatërruesi do të ndalet automatikisht. 

bashkim hidraulik

Bashkim hidraulik

Vaji hidraulik është i pajisur në bashkues si medium për të transmetuar momentin. Pra, ndryshimi i detyrës së copëtuesit do të jetë i qetë dhe pa hap pa marrë parasysh çift rrotullues ose shpejtësinë e rrotullimit. Kur antiforca është e madhe, shpejtësia ulet për të rritur çift rrotullues, kështu që funksionimi i copëtuesit do të jetë i qetë. Dhe turbo është e lidhur me timonin e pompës me bashkues të butë, kështu që koha e shërbimit zgjatet. 

MODEL SSD1000 SSD1500 SSD2000
Dimensioni i përgjithshëm (L × W × H) 3950 × 2580 × 4115mm 4500 × 3000 × 4115mm 5025 × 3020 × 4500mm
Lartësia e të ushqyerit  3300mm 3300mm 3300mm
Dhoma e copëtimit 1730 × 1020mm 2230 × 1550mm 2750 × 2050mm
NW 17.5 ~ 18.2 T 21 ~ 22.5 T 35.7 ~ 36.5 T
rezervuari i naftës  400L 750L 1000L
presioni hidraulik  30 MPa 32MPa 35MPa
lloji i makinës  Elektrike/Hidraulike Elektrike/Hidraulike Elektrike/Hidraulike
dalja e motorit  2 × 55 /2 × 75Kw 2 × 90 /2 × 110Kw 2 × 132 /2 × 160Kw
Sistemi I kontrollit  Komunikimi PLC+MODBUS  Komunikimi PLC+MODBUS  Komunikimi PLC+MODBUS 
Sasia e rulit  2 2 2
shpejtësia e boshtit kryesor  160-200/ 160-250 160-200/ 160-250 160-200/ 160-250
sasi thikash  90 220 325
madhësia e shkarkimit 6-100mm 6-100mm 6-100mm
Kapaciteti  6-7 T/H 13-15T/H 22-25T/H
model BEKEN-SSS-80120 BEKEN-VSS-60150
Madhësia e përgjithshme (L*W*H) 3600x1920x2290 3380*2410*3200
Zona e copëtimit L*W (mm) 2190x1120mm 1530*1490
Diametri i rotorit të prerës (mm) Φ870mm Φ602mm
Rrjeti i ekranit (mm) 90 mm 130 mm
Shpejtësia e boshtit (rpm) 5-30rpm 5-30rpm
Sasia e prerësit (copë) 23 copë 155 copë
Trashësia e prerësit (mm) 75 mm 30-50MM Opsionale
Motor (kw) 160 KW 110+7.5
Madhësia e grimcave pas copëtimit 90 mm 30-50MM Opsionale

 • Previous:
 • Next:

 • Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Produkte të lidhura

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne