Shredder katër bosht (RDF Shredder)

RDF është e djegshme, duke përfshirë plastikën, letrën, drurin, lëkurën, biomasën e ndryshme, etj. Nga mbeturinat shtëpiake, mbeturinat industriale ose mbeturinat bujqësore, RDF, shredder mund të copëtojnë të gjitha llojet e RDF në copa të vogla, gjë që është e përshtatshme për gjenerimin e energjisë së djegies ose çimentos industri.

Sipas llojit RDF dhe madhësisë së grimcave pas copëtimit, mund të zgjidhen lloje të ndryshme të copëtuesve.


de56196e3b53fcbae7587a6ca0162c06

Porta e shkarkimit për lëndë të parë jonormale

Vetëm nëse ka gurë të fortë, beton, metal ose lëndë të parë të vështirë për t'u copëtuar, porti mund të hapet automatikisht për të pastruar materialin jonormal duke i rrotulluar kundër dy rrotullave, përveç kësaj porta e shkarkimit mund të përdoret për mirëmbajtje

Dhoma e copëtimit

Dy mënyrat e kundërta të hapjes së dizajnit për strehimin e copëtuesit dhe njësitë mbajtëse që janë instaluar nga jashtë do të lehtësojnë mirëmbajtjen. Lëngu dhe pluhuri do të ndotin kushinetën dhe do të ndikojnë në kohën e shërbimit. Dhe pllaka e lëvizshme e veshur me material NM550 do të sigurojë anti-korrozionin dhe veshjen e copëtuesit.

806106585c8764bf522709e9ac4be8e2

Boshti kryesor

Aliazh i falsifikuar përdoret për të bërë boshtin, kështu që tensioni dhe ngurtësia mund të sigurohen. Shtresa e veshur me karabit tungsteni është ngjitur në sipërfaqen e boshtit, dhe boshti statik ka funksionin e anti-mbështjellësit për të shmangur çdo fije ose tekstil për të mbështjellë boshtin dhe bllokuar copëtuesin. Pllaka rrëshqitëse udhëzuese është instaluar si shtrirje e boshtit kryesor dhe thikat statike do të kontrollojnë madhësinë e shkarkimit të lëndës së parë.

Sistemi hidraulik i veçuar i drejtimit do të funksionojë mirë në dy mënyrat e rrotullimit të rulit. Të dyja mënyrat e rrotullimit do të copëtojnë lëndën e parë. 

thika

Alokimi i Thikave.

Thikat mund të ndahen si metoda L, V, S, X sipas lëndës së parë të ndryshme. Lloje të ndryshme alokimi përdoren për të shmangur çdo grumbullim dhe ndërtim ure për lëndën e parë, dhe lënda e parë nuk do të copëtohet gjatë gjithë kohës. 

thika-1

Thika

Materiali për thika mund të jetë dy llojesh: Njëra është veshja e pllakës HRADOX e importuar ose WNM e prodhuar në Kinë. Materiale të ndryshme do të ndryshojnë lloje të ndryshme thikash, dhe sedilja e thikave mund të jetë e lëvizshme dhe vendi mund të ngjitet në rul, të dyja mënyrat janë të dizajnuara për mirëmbajtje të lehtë.

马达

SEAT e Thikave

Selia e lëvizshme e thikave është instaluar sipas kunjit në zakon dhe mbyllet nga bulonat. Pra, saktësia është e lartë dhe mund të përdoret për detyra të rënda, thikat janë të lehta për tu zëvendësuar për mirëmbajtjen.

减速 机

Boshti boshtor+Reduktuesi

Gama e gjerë e motorit hidraulik të ndryshueshëm do të përputhet me kërkesën e shpejtësisë së lartë dhe çift rrotullues të lartë. Reduktuesi pa ingranazhe do të kursejë hapësirën dhe koston. Sistemi special i mbajtjes do të zgjasë kohën e shërbimit të copëtuesit dhe do të sigurohet fillimi i mirë i momentit të ulët të rrotullimit. Prodhimi i çift rrotullues do të rritet nga diferenca e presionit të dy anëve të motorit hidraulik dhe do të rritet duke rritur kapacitetin e shkarkimit të motorit të ndryshueshëm. 

model SW1600 SW1800 SW2100
Dimensioni i Përgjithshëm (L × W × H) 5112 × 2260 × 3140mm 6170 × 2668 × 3140mm 4750 × 2520 × 3587mm
Madhësia e shkarkimit  2700 × 2000mm 2520 × 2150mm 3600 × 1860 mm
Lartësia e shkarkimit 3150mm 3150mm 3100mm
Dhoma e copëtimit  1650 × 1080mm 1850 × 1250mm 2750 × 1860 mm
NW 14.8 ~ 16.2 T 21 ~ 22.5 T 35.7 ~ 36.5 T
Rezervuari i naftës 400L 750L 1000L
Presioni hidraulik  30 MPa 32MPa 35MPa
Lloji i drejtimit  Radial / Axial+Reducer Radial / Axial+Reducer Radial / Axial+Reducer
Motor elektrik  2 × 55 /2 × 75Kw 2 × 75 /2 × 90Kw 2 × 90 /2 × 110Kw
Sistemi I kontrollit  Komunikimi PLC+MODBUS  Komunikimi PLC+MODBUS  Komunikimi PLC+MODBUS 
Sasia e prestarit  2 2 2
shpejtësia e boshtit  8-25/ 10-30 10-30 / 12-35 12-35 / 13-40
Sasia e Thikave  30/20 30/23 35/26
madhësia e shkarkimit  80-200mm 80-200mm 80-200mm
Kapaciteti  15-17 T/H 22-23.6T/H 30-35T/H

 

SW2000 SW2400 SW2700
4050 × 2520 × 3587mm 4450 × 2520 × 3587mm 4750 × 2520 × 3587mm
2900 × 1860 mm 3200 × 1860 mm 3600 × 1860 mm
3100mm 3100mm 3100mm
2050 × 1860 mm 2450 × 1860 mm 2750 × 1860 mm
25.3 ~ 27.8 T 28.6 ~ 32.3 T 35.7 ~ 36.5 T
750L 1000L 1000L
35MPa 38MPa 42MPa
Radial / Axial+Reducer Radial / Axial+Reducer Radial / Axial+Reducer
2 × 90 /2 × 110Kw 2 × 110 /2 × 132Kw 2 × 132 /2 × 160Kw
Komunikimi PLC+MODBUS  Komunikimi PLC+MODBUS  Komunikimi PLC+MODBUS 
2 2 2
12-40 / 8-25 12-42 / 10-30 13-50 / 10-30
12 14 18
150-300mm 150-300mm 150-300mm
45-50 T/H 55-60 T/H 60-65T/H
model BEKEN-FS-32130 BEKEN-FS50210
Madhësia e përgjithshme (L*W*H) (mm) 3970*2400*1400 5100*3600*3100
Dimensioni i dhomës së copëtimit L*W (mm) 1260*1300 2100*1800
Diametri rrotullues i prerësit (mm) Φ430 Φ660
Shpejtësia e boshtit (rpm) 15-25 15-25
Prerës QTY (copë) 30-52 copë  84 copë 
Trashësia e prerësit (mm) 30-50mm opsionale 50 mm
Motor (kw) 45KW*2+15KW*2 90KW*2+22KW*2
Madhësia e grimcave pas copëtimit 30-50mm opsionale 30-50mm opsionale
Kapaciteti (T/orë) 3-5T/Orë 8-10T/Orë

 • Previous:
 • Next:

 • Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Produkte të lidhura

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne