tharëse vazhdueshëm rrip

Prezantimi

Kjo pajisje është një lloj rrip multilayer kundërt tharëse. Pjesët kryesore janë bërë prej çeliku të karbonit me cilësi të lartë. rrip rrjetë çelik është bërë nga SUS304, ajo shkon pa probleme, të lehtë për të ruajtur dhe ka një jetë të gjatë shërbimit. E gjithë makinë drejtimin me shpejtësi dhe tharje temperatura mund të vendosen nevojat tuaja specifike. Ajo ka një shkallë të lartë të automatizimit, duke kursyer të punës dhe përmirësimin e efikasitetit të prodhimit. temperatura tharëse dhe lagështia mund të rregullohen në përputhje me situatën aktuale.


në temperaturë të ulët kapacitet tharëse rrip 1t / h (bazë thatë / vazhdueshme)

parametër Specifikim
Vazhdueshëm Belt tharëse një ton / h (vazhdueshme)
Overal dimension i tharëse (LxWxH) (mm) 35660x9800x4000
Main Tharje Body (mm) 28170x4380x3150
5 shtresë + 1 shtresë të pluhurit sistem automatik pastrimit
gjerësia dispozicion 2760mm
thicknss Spreadth e materialit (mm) 100mm-150mm
Koha e tharjes rregullueshme 0,6-4 h
kapacitet 1T / H (baza e thatë dhe vazhdueshme)
Output për qarkullim tifoz 148kw
motor elektrik për transportues 6kW
ndezjes gazit natyror 520 M Kcal
Kapaciteti i konsumit të gazit natyror 650m3 / h
Temperataure rregullueshme Ambient - 120
Efikasitetin e tharjes 97%
Motor elektrik 460V / 60HZ / UL

themelor

Makinë mund të përdorni Eletric, gazi, LPG, qymyr, biologjike grimcave, naftë dhe ngrohje energji të tjera. Parimi i punës është se ajri ngrohet nga burimi i nxehtësisë në furrë e ajrit të nxehtë është në lulëzim nga tifozët qarkullimit në brendësi të trupit tharje kabinetit në mënyrë që lagështi e produktit është avulluar nën ngrohjes. Avulluar sipas procesit, ajri i gjeneruar njomë shkarkohet në pjesën e jashtme të pajisjes me tub i shkarkimit. Makinë mund të vazhdueshme të ushqyer dhe të bëjë të kandidojë materiale pa probleme. Gjatë procesit material përcjellë, hendeku është përcjellë nëpërmjet rrip ndërprerje rrjetë për të realizuar qarkullimin e materialit dhe për të arritur homogjenitetin e ajrit të nxehtë në të gjitha sipërfaqet. Ajo mund të lidheni me pajisje të tjera për të arritur funksionimin e vazhdueshëm. (Në vijim është shpjegimi i tharëse ngrohje rrip pompë)

Kërp rrip tharëse -5

Low Temperatura kërp Lë Belt tharëse (1300kgs / hr) 

Kërp rrip tharëse -1

Vërejtje: Si më lart tregon një imazh: tharje të mesme (ajrit të ambientit) i lagështisë së lartë është transferuar nga tifoz circulationg në pompë e ajrit të nxehtë (aparat avullimi), gjatë këtij procesi, temparature e ajrit të ambientit po përcillet dhe lagështi është rënë poshtë si ajri i ngopur, atëherë ajri (tharja mesme) të lagështisë më të ulët dhe temperatura është transferuar në kondensator (pompë e ajrit të nxehtë) për të ngrohur deri ajrin. Pas kësaj, ajri (tharja mesme) e temperaturë të lartë dhe lagështi të ulët është blowed në lëndë të parë të thatë lëndë të parë me sukses.

ngrohje Modes

1.Hot sobë ajrit energjisë ngrohje mund të jetë i gazit natyror, topth biomasës, e gazit të lëngshëm, LP.

Kërp Brez tharëse-11

Gas Burner Markë: RIELLO 

Kërp Brez tharëse-12

tharëse 2.Mesh rripin ka qarkullimin e pavarur e ajrit të nxehtë. E gazit të tretur është shkarkuar nga një tifoz special Ajrosja. Gazi i shkarkimit është i kontrolluar nga një valvul rregullues. Gazi të nxehtë të bëjë up materiale ose poshtë në rrip rrjetë me ngrohje të thatë biomasës dhe për të hequr lagështi. Brezit rrjetë lëviz ngadalë, shpejtësia operativ mund të rregullohen lirshëm në bazë të temperaturës material dhe produkt të thata vazhdimisht bie në marrës. Lart e poshtë ciklit mund të konfigurohet në mënyrë fleksibile sipas nevojave të përdoruesit, dhe numri i njësive të mund të zgjidhen në bazë të nevojës. Shuma e ajrit, temperatura e ngrohjes, koha e qëndrimit materiale, dhe shkalla e ngrohjes mund të rregullohen për të arritur efektin e tharjes.

3. Për shkak të temperaturë të ulët të materialit, pajisja është e mbyllur plotësisht, vetëm duke lënë hapje e nevojshme për shkarkimin, kështu që efekti dehumidifying është e mirë.

4. Pajisja unike futje e ajrit bën shpërndarjen e ajrit të nxehtë më uniforme dhe siguron konsistencën e cilësisë së produktit.

Kërp Brez tharëse-13

(Në vijim është shfaqje e nxehtë e ajrit që qarkullojnë drejtim) 

5. Sistem ngrohje, temperatura të kontrolluara muti-pozicioni të projektimit dhe të ajrit të lartë qarkullimi tifoz mund të bëjë nxehtësinë e brendshme të shpërndara plotësisht në çdo cep të brendshme. Sigurohuni që nuk ka përfundon i vdekur. Temperatura uniforme, ideal për tharjen e ajrit dhe tharje produkteve. 

Kërp Brez tharëse-14

a. Circulation Fan: The fan qarkullimit mund të hedhur në ajër të nxehtë gjeneruar nga sobë të nxehtë në dhomën tharëse.

b. Air vëllimi kontrollues, kur temperatura e ajrit në sobë të nxehtë shpërthimit është shumë i lartë, vlera është hapur siç duhet, të cilat mund të replensish ajër të pastër dhe të rregulluar temperaturën brenda tharëse (vetëm avull-ndezur tharëse nevojshme)

c. Fan dehumidifier: ajo mund të shkarkojë ajrin lagur.

d. Moisture Control Valve: kur temperatura e ajrit rritet, valvula mund të zgjerohet pak, ajo mund të përshpejtojë heqjen e lagështisë.

Më shumë Piktura:

Kërp Brez tharëse-15
Kërp Brez tharëse-16
Kërp Brez tharëse-17
Kërp Brez tharëse-18

Vazhdimisht Low Temperatura Hemp Leaves Belt tharëse

Vazhdimisht Low Temperatura Hemp Leaves Belt tharëse

 • Previous:
 • Next:

 • Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne

  Produkte të lidhura

  Na dërgoni mesazhin tuaj:

  Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne