чекан Мил

примена:

се користи за дрво најавите, остатоци, дрво чип, видов прашина, дрво бричење, пченка стебленца, Staw, отпад печурки стап, рендан кора, итн

принцип: 

мелница чекан е управувано од електричен мотор со појас за да ги ротира го валјакот внатре мелница чекан. На суровини и материјали (на пример: дрво чипови) се feeded во собата на прав генерирани, по штрајкот со голема брзина чекан плоча, дрво чипови се погодени во решетки плоча, и хелиум заедно интензивно. Ако мелница чекан не е во комбинација со вентилатор, комора на воздухот во внатрешноста ќе го присили на прав се движат низ сито. Ако мелница чеканот е couped со вентилатор, тогаш ние, исто така, треба пепел силос и колектор тип прашина торба за поделба на пепел и воздухот.


екран вибрации technnology

Подобрување на преодна стапка екран дупка отворање. Во ред, високо ниво на масти, висока влажност, висок влакна материјал пречка ќе disapperar, униформност значително подобрена.

"Режа сечење" технологија

Додај во мирување чекан во мелење комора промена на trajuectory на честичката, зголемено триење и смолкнување фреквенција, мелење ефикасност подобрена во текот 40%, стационарни чекан намалено абење на екранот и чекани животот на абење делови продолжен.

Патентиран penumatic вибрации технологија

Додади Balde на роторот за да генерирате пулсот penumatic притисокот во мелење комора, квалификувани честичка со излезе од мелење комора. Навремено прашање, мелење комора одржување на работниот статус на ниска температура.

40% капацитет за производство на подобри

Stock хранат мелење, аква добиточна храна брусење, Фокс и Raccoon добиточна храна мелење, скроб мелење, суровини алкохол мелење, цитрат мелење, пченка мелење, пченкарен клип мелење, кикирики протеин мелење, лушпи мелење, итн

постигне повеќе униформа големина на честички.

Врвен квалитет парк feed мелење, брусење Леќата, пури бар мелење, брусење задржување на водата, фенолни калапи соединение мелење, ниска activiity концентрирана храна брусење, итн

Супер фино брусење до 100 решетката

60 решетката ферментирана соја оброк брусење, 80-100 решетката ракчиња, мека-школка turble, рак feed мелење, 100 решетката pernut протеини брусење, 100mesh умирам пченка мелење, 60-80 решетката шега брусење, итн

Ниско ниво на бучава мелење состојба

Со сличен капацитет и фитнес користење на инвертер технологија, мелење состојба на шумот за 75kW-2 пол моторни чекан мелница е пониска за 85 dB. потрошувачката на енергија е очигледно пониски.

модел 800 1000 1300 1500 забелешки
брзина 2600rpm 2300rpm 2300rpm 2000rpm
моќност kw 45 + 7.5 75 + 15 2x55 + 5.5 2x75 + 5.5
капацитет кг 1.5T-2T 2.5t-3.5T 4T-5T 5T-6t
храна големина 5cm 5cm 5cm 5cm
Тежина 1800kgs 2800kgs 3500kgs 4500kgs

Листа резервни делови:
1.Hammer плоча
2.Seive
3.Angle ремен

Чекан мелница-11
Чекан мелница-12

 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас