MSW Pre-Shredder

Вертикален уништувач со едно вратило (со двојно туркач)

Лесно се менуваат секачите

Двојните туркачи ја зголемуваат ефикасноста на уништувањето за 50%

Мрежниот екран ја контролира излезната големина

Апликација

RDF (отпадна пластика, биомаса, дрво, гума, кожа, хартија, ткаенина, влакна, итн.)

Големина на честички по распарчување: 20мм-50мм опционално


модел BCH-80270H BCH-60210E
Вкупна големина (L*W*H) 4200х2600х1100 6100х2500х4200
Површина за сечкање L*W (mm) 1,8х2,6 1460х2050
Возење Хидраулични eletric мотор
Брзина (вртежи во минута) 20-27 вртежи во минута 18-22 вртежи во минута
Моторна моќност (KW) 250-320KW 75KW*2
Големина на честички (по распарчување (мм) 00300мм 00300мм
Капацитет (тони/час) 30-55 тони/час 15-30 тони/час
Дебелина на секач (мм) 80 80
Ротационен дијаметар на секач (мм) 800 650
Материјал за сечење ХАРДОКС 500 ХАРДОКС 500
Хидраулични делови Хаглундс, Данфос, итн  
Електрични делови Сименс, АББ, Шнајдер  
Тежина (тони) 19 16.5

 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас