Големи Хеј када Мелница

Предност:
Едноставна структура

разумен дизајн

челик со висок квалитет

Ниска стапка на неуспех

Ниска цена maintenace

Најдобар избор за големи фарми

Тип трева: трева, ориз слама, овесни трева, луцерка, пченка слама, силување слама, wheet слама, плевел, итн
Зрна: пченка кернели (висока содржина на влага), corncobs, итн
Брусни должина: 30-200mm
Трактор моторен: 90-180 КС
мотор диск моќ: 90-150kw


G серијата големи сено када Мелница

комбинација на моќта на тракторот EOF G1000 е 90-180hp, брзината на ротација на вратило PTO е 1000rpm. Според различни трева мелење должини, ефикасноста на производството може да достигне 3-15 тони на час, а за мелење жито како corns. Може да достигне 40-70 тони на час. Покрај средбата авто-користење барање на 5000 глави beefs на фармата, тоа може да се користи и за процесот за други фарми да се соберат дополнителна сума пари, а со тоа подобрување на стапката на искористеност на опремата и да се зголеми повеќе бенефиции. трева издробен од страна на нашите машина мека текстура, која може значително да се подобри внесот на добиточна храна од 1,5 килограми / глава / ден, и лесно да се вари, ефикасно да се подобри производството на говедско месо, општо земено, се зголеми производството на месо од 0,5% до 2%. тоа брусилки трева, како и високи влажни пченка кернели (30% влага), висока мелење ефикасност, повеќе од 40 тони на час, дробење ефект е добро, може да се користи директно во пченка силажа висока влажност, висок влажни пченка силажа ефикасно да се намали храна трошоци, употребата на силажа од пченка и влажност секоја глава на добиток хранат трошоци може да се спаси од USD0.5 на ден.

принцип на работа

pto_grinder_11

1.BALE НАТОВАРУВАЧ
2.BALE DRIVE FLAP три прилагодливи ПОЗИЦИЈА
3.MILLED производ од
4.MILL решетки
5.ROTOR
6.SET на реверзибилна FLAILHAMMERS
7.ADJUSTMENT SYSYTEM за контра чекани за сечкање ПРИЛАГОДУВАЊЕ НА АКЦИЈА

pto_grinder_12

RASING чевелот БАЛЕ УКИНУВАЊЕ со хидраулични побудувачкиот спречува блокирање и го олеснува ОД

MILL решетки

pto_grinder_13
pto_grinder_4
Технички параметри - G800
Конектор за сечење Мил Летаат нож: абење отпорен легура материјал
Летаат нож вратило: висока јачина од легура на челик
Лежиште: СКФ
роторот брзина брзина: 1730rpm
летање нож Количина 80 парчиња
летање дијаметар нож 680mm
дробење принцип Ножот за сечење дробење
Комбинираната моќ 75kW мотор
брзината на моторот 1450rpm
екран мрежа дебелина: 6mm
Дијаметар на дупка: 50mm-125mm
Тапан / када Дебелина: 3мм
Пренос на владата Вид синџир
брзина на барабанот 3-8 r / min
работната ефикасност 2-5t / h
Почетна модел Стар почеток триаголник
меки почеток опционални
Авто-трансформатор почне опционални
Вид на трева трева, слама, пченица трева, луцерка, пченка стебленца, силување труп, слама, трева, итн
Тековни заштитник Изборен
заштитник преоптоварување Изборен
Технички параметри - G1000
Конектор чекан мелница Летаат чекан: 64 парчиња, абење отпорен материјал легура
Летаат чекан вратило: 8 ЕЕЗ, јачина од легура на челик
Лежиште: СКФ
Вози: PTO
комбинација на моќта Трактор диск: 90-180HP
Мотор: 90-150kw
PTO брзина: 1000rpm
екран мрежа Дебелина: 6mm
Дијаметар на дупка: 6mm-125mm
Тапан / када дебелина: 3мм
надвор ширина: 3.2mm
во Кол: 2.3mm
длабочина: 0.8m
завртка тласкач тип: Bi-колона симетрична
должина: 1150mm
празнење подвижна Тип: виткање на хидрауличен погон
максимална висина кревање: 4.19m
Појас: гума
големина Transpor 6500x3200x3200mm
5300kgs
G800 constructure
3.2

 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас