Четири вратило уништувач (RDF уништувач)

RDF е запалив, вклучувајќи пластика, хартија, дрво, кожа, разновидна биомаса, итн. Од домашен отпад, индустриски отпад или земјоделски отпад, RDF, уништувач може да ги распарчи сите видови RDF на мали парчиња, што е погодно за согорување енергија или цемент индустријата.

Според видот на RDF и големината на честичките по уништувањето, може да се изберат различни типови на шредери.


de56196e3b53fcbae7587a6ca0162c06

Порта за празнење за абнормална суровина

Само ако има тврда карпа, бетон, метал или суровина што е тешко да се распарчи, пристаништето може да се отвори автоматски за да се исчисти ненормалниот материјал со контра-ротирање на двата валјаци, покрај тоа што оваа порта за празнење може да се користи за одржување

Комора за дробење

Двата спротивни начини за отворање дизајн за куќиштето на уништувачот и единиците за лежишта што се инсталирани однадвор ќе го олеснат одржувањето. Течноста и прашината ќе го загадат лежиштето и ќе влијаат на времето на сервис. А подвижната плоча за носење од материјал NM550 ќе обезбеди антикорозија и носење на уништувачот.

806106585c8764bf522709e9ac4be8e2

Главна оска

Фалсификуваниот тип легура се користи за изработка на вратило за да може да се обезбеди напнатост и цврстина. Слојот за носење на волфрам карбид е заварен во површината на вратилото, а статичкото вратило има функција на анти-обвивка за да избегне какви било влакна или текстил за да ја завиткаат вратилото и да го заглават уништувачот. Лизгачката плоча за водење е инсталирана како продолжение на главното вратило и статичните ножеви ќе ја контролираат големината на празнење на суровината.

Одделениот хидрауличен систем за возење ќе функционира добро на двата начини на вртење на ролерот. Двата начини на ротација ќе ја уништат суровината. 

ножеви

Распределба на ножеви.

Ножевите може да се распределат како L, V, S, X метод според различни суровини. Различен тип на распределба се користи за да се избегне какво било натрупување и изградба на мост за суровина, а суровината нема да се распарчува цело време. 

ножеви-1

Ножеви

Материјалот за ножеви може да биде од два вида: Едниот е Носење чинија HRADOX увезен или WNM произведен во Кина. Различен материјал ќе варира во различни типови ножеви, а седиштето на ножевите може да биде подвижно и седиштето може да се заварени на ролери, и двата начини се дизајнирани за лесно одржување.

马达

Седиште на ножеви

Подвижното седиште на ножеви е инсталирано според игла на жлебот и заклучено со завртки. Така, точноста е висока и може да се користи за тешки работи, ножевите лесно се заменуваат за одржување.

机

Аксијално вратило+Редуктор

Широкиот опсег на променливиот хидрауличен мотор ќе биде во согласност со барањето за голема брзина и голем вртежен момент. Редукторот без опрема ќе заштеди простор и цена. Специјалниот систем за лежишта ќе го продолжи времето на работа на уништувачот и ќе се обезбеди добро стартување на низок момент на вртење. Излезот на вртежен момент ќе се зголеми со разликата во притисокот на двете страни на хидрауличниот мотор и ќе се зголеми со зголемување на капацитетот за празнење на променливиот мотор. 

модел SW1600 SW1800 SW2100
Севкупна димензија (L × W × H) 5112 × 2260 × 3140мм 6170 × 2668 × 3140мм 4750 × 2520 × 3587мм
Големина на празнење  2700 × 2000мм 2520 × 2150мм 3600 × 1860 мм
Висина на празнење 3150 мм 3150 мм 3100 мм
Комора за дробење  1650 × 1080 мм 1850 × 1250 мм 2750 × 1860мм
NW 14,8 ~ 16,2 Т 21 ~ 22,5 Т 35,7 ~ 36,5 Т
Резервоар за нафта 400L 750L 1000L
Хидрауличен притисок  30MPa 32MPa 35MPa
Тип на возење  Радијален / аксијален+редуктор Радијален / аксијален+редуктор Радијален / аксијален+редуктор
Електричен мотор  2 × 55 /2 × 75Kw 2 × 75 /2 × 90Kw 2 × 90 /2 × 110Kw
Контролен систем  PLC+MODBUS комуникација  PLC+MODBUS комуникација  PLC+MODBUS комуникација 
Количина машина  2 2 2
брзина на вратило  8-25/ 10-30 10-30 / 12-35 12-35 / 13-40
Количина Ножеви  30/20 30/23 35/26
големина на празнење  80-200 мм 80-200 мм 80-200 мм
Капацитет  15-17 T/H 22-23,6T/H 30-35T/H

 

SW2000 SW2400 SW2700
4050 × 2520 × 3587мм 4450 × 2520 × 3587мм 4750 × 2520 × 3587мм
2900 × 1860мм 3200 × 1860мм 3600 × 1860 мм
3100 мм 3100 мм 3100 мм
2050 × 1860 мм 2450 × 1860 мм 2750 × 1860мм
25,3 ~ 27,8 Т 28,6 ~ 32,3 Т 35,7 ~ 36,5 Т
750L 1000L 1000L
35MPa 38MPa 42MPa
Радијален / аксијален+редуктор Радијален / аксијален+редуктор Радијален / аксијален+редуктор
2 × 90 /2 × 110Kw 2 × 110 /2 × 132Kw 2 × 132 /2 × 160Kw
PLC+MODBUS комуникација  PLC+MODBUS комуникација  PLC+MODBUS комуникација 
2 2 2
12-40 / 8-25 12-42 / 10-30 13-50 / 10-30
12 14 18
150-300мм 150-300мм 150-300мм
45-50 T/H 55-60 T/H 60-65T/H
модел БЕКЕН-ФС-32130 BEKEN-FS50210
Вкупна големина (L*W*H) (mm) 3970*2400*1400 5100*3600*3100
Димензија на комората за дробење L*W (mm) 1260*1300 2100*1800
Ротационен дијаметар на секач (мм) Φ430 Φ660
Брзина на вратило (вртежи во минута) 15-25 15-25
Секач QTY (ЕЕЗ) 30-52 парчиња  84 парчиња 
Дебелина на сечење (мм) 30-50мм опционално 50 мм
Мотор (kw) 45KW*2+15KW*2 90KW*2+22KW*2
Големина на честички по сечкање 30-50мм опционално 30-50мм опционално
Капацитет (Т/час) 3-5T/час 8-10T/час

 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас