Континуирано фен појас

Вовед

Оваа опрема е еден вид појас повеќеслојни обратна фен. Главните делови се изработени од високо квалитетни јаглероден челик. појас од нерѓосувачки челик мрежа е направена од SUS304, Тоа се одвива непречено, лесен за одржување и има долг век на траење. Целата машина брзината и сушење температура може да се постави на вашите специфични потреби. Таа има висок степен на автоматизација, заштеда на работна сила и подобрување на ефикасноста на производството. температура и влажност на машината за сушење може да се прилагоди според фактичката состојба.


Ниска температура на машината за сушење појас капацитет 1T / h (сува база / континуирано)

параметар спецификација
Континуиран појас фен еден тон / h (континуирано)
Overal димензија на фен (LxWxH) (mm) 35660x9800x4000
Главната сушење тело (мм) 28170x4380x3150
5 слој + 1 слој прашина автоматски систем за чистење
ширина на располагање 2760mm
Spreadth thicknss на материјал (mm) 100mm-150mm
Време на сушење прилагодливи 0,6-4 часа
капацитет 1T / H (сува база и континуирано)
Излез за циркулација на вентилаторот 148kw
Електричен мотор за подвижни 6KW
Природен гас режач 520 m Kcal
Капацитет на потрошувачка на природен гас 650m3 / h
Temperataure прилагодливи Амбиент - 120
Ефикасност на сушење 97%
eletric мотор 460V / 60HZ / UL

основните

Машината може да се користи eletric, гас, ТНГ, јаглен, биолошки честички, дизел и други извори на енергија за греење. Принципот на работа е дека загрева со извор на топлина во воздухот шпорет на топол воздух се вее од страна на навивачите на циркулацијата во внатрешноста на телото на сушење кабинет, така што на влага на производот се испарува под топлината. Испарува под овој процес, генерирани влажен воздух се испушта од надворешната страна на уредот со издувна цевка. Машината може постојано да се хранат и да се направи материјал се одвива непречено. Во текот на процесот на пренесување материјал, јазот е пренесено преку повремени решетката појас да се реализира промет од материјалот и дофат хомогеност на загреан воздух на сите површини. Тоа може да се поврзе со друга опрема за да се постигне континуирано работење. (Следниве е објаснување на фен за топлинска пумпа појас)

Коноп појас фен -5

Ниска температура Коноп Лисја појас фен (1300kgs / час) 

Коноп појас фен -1

Забелешки: Како сликата погоре покажува: сушење медиум (на амбиентниот воздух) на висока влажност се префрла од circulationg вентилаторот во топол воздух пумпа (испарувач), во текот на овој процес, така температурата на воздухот е lowed и влага се падна надолу како воздухот заситен, тогаш (сушење медиум) на воздухот на најниската влага и температурата се пренесува на кондензаторот (пумпата топол воздух) за да се загрее на воздухот. По ова, клима (сушење медиум) на висока температура и ниска влажност на е blowed во суровина да се исуши суровини успешно.

греење Режими

1.Hot воздух печка топлинска енергија може да биде природен гас, топчиња биомаса, течен гас, ЛП.

Коноп појас фен-11

Гас режач Бренд: Riello 

Коноп појас фен-12

2.Mesh Фен појас има независна циркулација на топол воздух. На потроши гас е отпуштен од страна на посебна dehumidifying вентилатор. На издувниот гас е контролирана од страна на регулирање на вентилот. Топла гас се направи материјал нагоре или надолу на подвижна мрежа со загревање на сува биомаса и отстранување на влагата. се движи на решетката појас бавно, брзината на работа може да се прилагоди слободно според материјалот температура и суво производ постојано паѓа во слушалката. Нагоре и надолу циклус може да биде флексибилно конфигуриран според потребите на корисниците, како и бројот на единици можат да бидат избрани во зависност од потребата. Износот на воздухот, температурата на греење, материјалот време на престој, а стапката греење може да се прилагоди за да се постигне ефект на сушење.

3. Поради ниската температура на материјалот, опремата е целосно затворен, само оставајќи го отвори потребни за празнење, па ефектот на dehumidifying е добро.

4. уникатен воздух уред го прави дистрибуција на топол воздух повеќе униформа и обезбедува доследност на квалитетот на производот.

Коноп појас фен-13

(Продолжение е приказ на топла насока циркулација на воздухот) 

5. греење, со контролирана температура Мути-позицијата дизајн и циркулацијата фан висок воздухот може да се направи внатрешна топлина целосно дисперзирани во секој агол на внатрешноста. Бидете сигурни дека не постојат мртви краеви. Униформа температура, идеален за воздух сушење и сушење производи. 

Коноп појас фен-14

а. Циркулација на вентилаторот: Вентилаторот на промет може да се кренат на топол воздух генерирана од страна на жешка печка во комората за сушење.

b. Воздух волумен контролер, кога температурата на воздухот во топла експлозијата шпорет е премногу висока, вредност не е правилно да се отвори, која може да replensish свеж воздух и да се регулира температурата во внатрешноста на машината за сушење (само пареа загрева фен е потребно)

c. Одвлажнување на вентилаторот: тоа можат да го испразнат влажен воздух.

d. Влага контрола вентил: кога температурата на воздухот се зголемува, на вентилот може да се зголеми малку, тоа може да се забрза отстранувањето на влага.

Повеќе слики:

Коноп појас фен-15
Коноп појас фен-16
Коноп појас фен-17
Коноп појас фен-18

Континуирано ниска температура Коноп Лисја појас фен

Континуирано ниска температура Коноп Лисја појас фен

 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  Поврзани производи

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас